Зворотне засипання котлованів, відсипання тимчасових доріг, цегляний бій

У робочій кошторисі на демонтаж є особлива стаття витрат, пов’язана з утилізацією будівельного сміття. Уламки залізобетону, асфальтова крихта, цегляний бій можна переробити прямо на місці проведення знесення і використовувати тут же для подальших робіт. Крім цього, є такий варіант утилізації подібних відходів, як зворотна засипка фундаментів, котлованів або ж відсипання тимчасових доріг. Вторинний щебінь, одержуваний в результаті переробки – широковживаних матеріал, який заощадить ваші кошти на покупку щебеню.

Рециклінг прийшов до нас з Європи, де він з’явився з метою підвищення екологічності та економічності будівельних процесів. Вторинний щебінь – це подрібнений до однорідних фракцій будівельний брухт, для його виготовлення застосовують спеціалізовану техніку – гідроножиці, дробарки. Арматура з залізобетонних конструкцій відділяється, і цегельний бій, бетонні уламки дроблять в мобільних дробильно-сортувальних комплексах. Дрібні металеві частинки на наступному етапі витягають в магнітному сепараторі – і на виході з гуркоту ми отримуємо потрібну фракцію щебеню, який і придатний в зворотній засипці.

Відсипання вторинним щебенем – корисна знахідка при облаштуванні садів і парків, в капітальному і дорожньому будівництві. Відсипання доріг таким способом не застосовується тільки при прокладці магістральних шляхів, в інших же випадках це відмінне економічно вигідне рішення. Велосипедні доріжки, тротуари для пішоходів, стоянки автомобілів, грунтовки – відсипання будівельними відходами спростить прокладання всього цього. Головна вигода в тому, що зворотна засипка вторинним щебенем коштує в рази менше, ніж використання щебеню гранітного з тією ж метою.

Роботи з відсипання доріг проводять поетапно. Так, в першу чергу, кладеться щебінь, далі засипається пісок, зверху йде шар дрібного щебеню – всі верстви укочуються і дорівнюють катком.

Відсипка будівельним сміттям – це екологічно правильний спосіб позбутися від відходів: ви не вивозите лом, а використовуєте його прямо на місці. Тобто, до того ж, вигідно з фінансової точки зору повторно використовувати будматеріали для засипки фундаментів або відсипання доріг. Відсипання буде вкрай потрібної при використанні на будмайданчику важкої спецтехніки, а особливо, якщо при цьому будівництво нових споруд планується відразу після демонтажу.