Розбирання споруджень

Поелементна розбирання будівель і будівельних споруд, так званий, «тихий знесення» будівель, є широко затребуваною послугою в сфері демонтажу. Наша компанія виконує розбирання конструкцій будь-якого типу.

Розбирання споруджень з бетону та залізобетону з дотриманням технологічного процесу і без нанесення шкоди навколишньому середовищу (природного і урбаністичної) повинна проводитися в комплексному підході із залученням професіоналів і спецтехніки. Встановлюються терміни розбирання будівлі, розраховується навантаження, розподіляється робоча сила і технічні ресурси. У завдання входить не тільки власне розбирання споруди, а й розчищення майданчика по завершенню демонтажних робіт, видалення уламків розібраних конструкцій.

Виконання розбирання будівельних споруд можна розділити на кілька етапів. З розглядуваної конструкції витягуються інженерні комунікації та оздоблювальні матеріали (труби опалення, металоконструкції, сантехніка, руберойд і лінолеум і т.п.). Спосіб знесення будівлі вибирається залежно від типу конструкції. Це може бути механізований, ручний або вибуховий спосіб. І завершує цикл робіт з розбирання споруд етап утилізації будівельних відходів: сортування, навантаження на автосамоскиди і вивезення на утилізаційні спецполігони або рециклінг.

Важка спецтехніка використовується при механізованому обваленні. Зараз цей спосіб знесення будівель застосовується дуже часто через його ефективності, точності, швидкості виконання. Механізоване обвалення на увазі також і прибирання будівельного сміття.

Розбирання споруди з бетону, укріпленого арматурою (залізобетонної конструкції), виконується за допомогою гідравлічних ножиць. Вони не тільки з легкістю розрізають залізну арматуру, а й переносять її. Чим більше розкриття щелеп, тим більший фрагмент захоплюється. При цьому самі ножиці з високоміцних матеріалів, як правило, досить компактні, і ними зручно маніпулювати навіть в обмеженому просторі. При напівмеханізовані розбирання будівель підключають також і електротехнічний та пневматичний інструмент – бетоноломи, відбійні молотки.

Ручна праця теж використовується для поелементної розбирання споруд. Цей спосіб демонтажу будівель найповільніший, однак, найбільш екологічно безпечний. Розбирання залізобетонних конструкцій починається з розкриття арматури і поділу на блоки. Потім блоки закріплюються, арматура розрізається і блок обламується. Після цього зрізаються металеві елементи. У випадках, коли залізобетонна конструкція не піддається поелементному поділу, вона розчленовується як монолітна.

У розбиранні будівель ефективні також і направлені вибухи. Метод цей застосовується з високою обережністю, розрахунки повинні бути максимально точні. У будь-якому випадку, вибуховий метод заборонений до використання в безпосередній близькості від інших будівель.

Дорогим, але ідеально точним методом розбирання конструкцій є алмазна різання (алмазне свердління). Алмазні пили і свердла використовуються як при частковій, так і при повному розбиранні залізобетонних конструкцій. Відзначимо, що клин-лом і клин-баба в сучасній розбиранні споруд вже не застосовуються.

Вибір способу розбирання будівлі залежить від цілого ряду умов. Від типу споруди, систем опалення, газопостачання, водопроводу і каналізації, інші інженерні комунікації. Це ще раз доводить, що при розбиранні будівель не обійтися без комплексного підходу.