Продаж дорожнього щебеню. вторинний щебінь
Сучасні технології та обладнання дозволяють переробити близько 75% стройлома в корисні матеріали. Вторинний щебінь отримують з фрагментів залізобетону, використовуючи дробарки. Так з уламків демонтованого будови виходить затребуваний будівельний матеріал.
Будь-прораб розповість, яке безліч будівельного сміття залишається на майданчику після зведення будівлі. А ще більше його на об’єкті – по завершенню демонтажних робіт. Раніше, за відсутністю кращих методів, залізобетонні конструкції, що залишилися на місці зруйнованої будівлі, вивозили на звалища. Тепер же технології добралися і до України. Вони дозволяють переробити непотрібне сміття, тягар – в будматеріал; перетворити витрату в економію або навіть прибуток.
Вторинний щебінь, він же – бетонний щебінь, дорожній щебінь або колотий бетон, тепер є способом заробити навіть зі сміття.
Спробуємо перерахувати основні сфери застосування вторинного (бетонного) щебеню. Це організація та утримання тимчасових і сільських доріг, пристрій автостоянок і тимчасових парковок, зведення насипів, з’їздів. Вторинний щебінь – це і складова гравійно-піщаної суміші для зворотних засипок, і нижній дорожній шар при прокладанні автомобільних шляхів. А з огляду на поточний стан покриття трас, попит на дорожній щебінь ще багато десятиліть не вичерпається.
Вартість гранітного щебеню приблизно вдвічі перевищує вартість вторинного щебеню, який, по суті, являє собою колотий бетон. І в цьому полягає одна з його численних переваг. Особливо вигідно використовувати вторинний щебінь, якщо на місці знесеної будівлі планується зведення нового. За рахунок дешевого матеріалу – вторинного щебеню – кошторисна вартість істотно знизиться. Тим більше, якщо переробка здійснюється мобільним комплексом на місці робіт, без додаткових витрат на транспортування.
Можна ще і додати до кошторису графу доходу, продаючи зайвий вторинний щебінь з будмайданчика самовивозом.
Рециклінг, давно і широко застосовуваний в Європі, у нас поки що не став традиційним видом робіт. Варто пам’ятати, що переробляючи будівельне сміття з користю і вигодою для виробництва, ви вносите свій вклад в екологію планети і охорону навколишнього середовища.
Завантажити протокол випробувань вторинного щебеню