(044) 599 1919
(044) 206 3042
Розбирання будівель і споруд
Статьи - Услуги
Поелементне розбирання будівель і будівельних споруд, так зване, «тихе знесення», є широко затребуваною послугою в сфері демонтажу. Наша компанія виконує розбирання конструкцій будь-якого типу.

Розбирання споруд з бетону та залізобетону із дотриманням технологічного процесу й без нанесення шкоди навколишньому середовищу (природному та урбаністичному) має проводитися в комплексному підході із залученням професіоналів та спецтехніки. Встановлюються строки розбирання будівлі, розраховується навантаження, розподіляється робоча сила й технічні ресурси. До завдання входить не лише власне розбирання споруди, а й розчищення майданчика по завершенню демонтажних робіт, прибирання уламків розібраних конструкцій.

Виконання розбирання будівельних конструкцій можна розділити на декілька етапів. З конструкції, що розбирається, вилучаються інженерні комунікації та оздоблювальні матеріали (труби опалення, металоконструкції, сантехніка, руберойд, лінолеум тощо). Спосіб знесення будівлі обирається у залежності від типу конструкції. Це може бути механізований, ручний чи підривний спосіб. І завершується цикл робіт з розбирання споруд етапом утилізації будівельних відходів: сортування, навантаження на автосамоскиди й вивіз на утилізаційні спец полігони чи рециклінг.

Важка спецтехніка використовується за механізованого обрушення. Наразі цей спосіб знесення будівель застосовується дуже часто через його ефективність, точність, швидкість виконання. Механізоване обвалення включає також і прибирання будівельного сміття.

Розбирання споруд з бетону, зміцненого арматурою (залізобетонних конструкцій), виконується за допомоги гідравлічних ножиць. Вони не тільки з легкістю розрізають залізну арматуру, а й переносять її. Чим більшим є розкриття щелеп, тим більший фрагмент ними захоплюється. При цьому самі ножиці з високоміцних матеріалів, як правило, досить компактні, й ними зручно маніпулювати навіть у обмеженому просторі. Під час напівмеханізованого розбирання будівель підключають також і електротехнічний та пневматичний інструмент – бетонолами, відбійні молотки.

Ручна праця також використовується для поелементного розбирання споруд. Цей спосіб демонтажу є найповільнішим, однак, найекологічнішим. Розбирання залізобетонних конструкцій починається із розтину арматури й розділення на блоки. Потім блоки закріплюються, арматура розрізається й блок обломлюється. Після цього зрізуються металеві елементи. В тих випадках, коли залізобетонна конструкція не піддається поелементному розділенню, вона розчленовується як монолітна.

При розбиранні будівель ефективними також є й спрямовані вибухи. Цей метод використовується із великою обережністю, розрахунки мають бути максимально точними. В будь-якому випадку, вибуховий метод заборонено до використання у безпосередній близькості до інших будівель.

Дорогим, але ідеально точним методом розбирання конструкцій є алмазне різання (алмазне свердління). Алмазні пилки й свердла використовуються як під час часткового, так і під час повного розбирання залізобетонних конструкцій Відзначимо, що клин-лом та клин-баба за сучасного розбирання споруд не застосовуються.

Вибір способу розбирання будівлі залежить від цілої низки умов. Від типу будови, систем опалення, газопостачання, водогону й каналізації, інших інженерних комунікацій. Це ще раз доводить, що під час розбирання будівель не обійтися без комплексного підходу.