Дроблення залізобетону і переробка бетону є невід’ємною частиною комплексу послуг зі знесення та демонтажу будівельних конструкцій. Всі ці та безліч інших послуг надає компанія «Техбудмеханіка». Ми маємо в своєму розпорядженні кращими кадрами і великої технічною базою для дроблення залізобетону і переробки бетону прямо на місці демонтажу, а також для вивезення будівельних відходів для їх подальшої переробки та використання або утилізації. У парку техніки компанії є екскаватори з гідравлічним навісним обладнанням (гідромолоти, гідроножиці і т.д.), грохоти, щокові дробарки для швидкого і якісного дроблення залізобетону. Мобільні дробильно-сортувальні комплекси з легкістю справляються з великими обсягами будівельних відходів (до 120 тонн будівельних відходів за одну годину роботи) і здійснюють переробку бетону на будмайданчику відразу після демонтажу об’єкта.

Власне знесення або розбирання будівлі або споруди – це ще не все демонтажні роботи. Після руйнування конструкції будівельні відходи необхідно подрібнити і прибрати з будівельного майданчика для остаточної утилізації або вторинного використання. Важливість переробки бетону на об’єкті в тому, що габаритні уламки демонтованих конструкцій далеко не завжди можна прогрузити в кузов вантажівки для транспортування за межі майданчика. Саме тому дроблення залізобетону доцільніше проводити безпосередньо на об’єкті.

При демонтажі будівлі спеціальне обладнання розділяє його на окремі сегменти. По частинах і здійснюється розбирання всієї конструкції. Чим менше ці сегменти, тим легше згодом сортування і переробка будівельних відходів. Подальше дроблення залізобетону на дрібні фракції дозволяє відокремити арматуру від бетону. Блоки розпилюються за допомогою алмазних пил, навісного гідравлічного обладнання. Дроблення залізобетону, що готують його до подальшої переробки, економить час, ресурси і фінансові витрати на процес переробки бетону у вторинний щебінь.

Переробка бетону включає в себе кілька стадій. Спочатку упорядковано будівельні відходи – їх розділяють за розміром; дрібні вже готові до переробки, а великі подрібнюються і спрямовуються в дробарки для виробництва вторинного щебеню. Вибір дробарки визначається тим, щебінь якої фракції потрібно отримати в результаті переробки бетону. Здавалося б, що заважають будівельні відходи переробляються на щебінь, застосовуваний при ремонті і будівництві доріг, виготовленні нових будматеріалів і т.п. Повторно використовується, як правило, близько 75% матеріалів від переробки бетону, отриманого в результаті знесення у вигляді будівельних відходів. Таким чином, завдяки сучасним технологіям, переробка бетону одночасно вирішує проблеми утилізації будівельних відходів та добування сировини для нових будматеріалів.

Організована таким порядком робота економить кошторис демонтажно-будівельних робіт на вивезенні будівельних відходів для захоронення на спеціальних полігонах або переробки на заводах. Також компанія «Техбудмеханіка» надає послуги по сортуванню будівельних відходів за типом матеріалу та придатності до подальшого використання. Ті будівельні відходи, які не придатні до подальшої переробки, транспортуються вантажними автомобілями до місць остаточної утилізації.